Jesteś tutaj: Home

Most Uniwersytecki otwarty, ale wizerunkowo pojawił się nowy problem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 luty 2022 16:37

Od ponad tygodnia kierowcy mogą korzystać z Mostu Uniwersyteckiego, co wpłynęło na odciążenie ruchu. Przy tej okazji zauważalny stał się inny problem, a mianowicie szpecącego graffiti przy alejach Wojska Polskiego. Przy otwarciu ruchu na moście jest to może sprawa drugorzędna, ale wizerunkowo przynosi miastu ujmę.

W przestrzeni publicznej pojawia się sformułowanie ,,slumsy”, które na pewno dla Bydgoszczy nie jest komplementem. Społecznicy wskazują na to, że Trasa Uniwersytecka to jedna z wizytówek Bydgoszczy, dlatego uważają, że problem szpecących graffiti powinien być w miarę szybko rozwiązany.

 

Działacze Młodej Prawicy uważają, że można by tę przestrzeń zagospodarować na estetyczny mural, który nie tylko nie szpeciłby, ale też był na plus dla Trasy Uniwersyteckiej - Proponujemy, aby na miejscu tych graffiti znalazł się mural, namalowany przez prawdziwego artystę, w tematyce związanej z miastem i wybranej przez mieszkańców. Takie rozwiązanie pozwoli na uniknięcie kolejnych aktów wandalizmu – wskazuje Konrad Fijałkowski.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie