Jesteś tutaj: Home

Sygnalizacja świetlna w Opławcu to nie idealne rozwiązanie. Dostosowane jednak do budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 luty 2022 00:20
Sygnalizacja świetlna w Opławcu to nie idealne rozwiązanie. Dostosowane jednak do budżetu Fot: UMB

Niedawno zakończono montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec (do dzisiaj nie została uruchomiona). O budowę skrzyżowania zabiegać mieli mieszkańcy Opławca, chcący mieć sprawniejszy wyjazd z ulicy Opławiec w ulicę Koronowską. Pojawiają się jednak głosy, że sygnalizacja nie rozwiąże powstawania zatorów.

 

Ulica Koronowska od kilku tygodni ma status drogi wojewódzkiej (po budowie S-5 została zdegradowana ze statusu drogi krajowej), ale raczej liczyć trzeba się z tym, że natężenie ruchu będzie wzrastać, bowiem biegnie ona do węzła drogi ekspresowej Bydgoszcz Opławiec w Tryszczynie.

 

Alternatywnym rozwiązaniem mogłaby być budowa ronda turbinowego, które sprawdza się chociażby w Białych Błotach przy zjeździe na Miedzyń. Taką sugestię – budowy ronda- w swojej interpelacji wyraził wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler wskazując, że sygnalizacja świetlna – ,,nie zlikwiduje ciągłych zatorów”.

 

Zdaniem zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza nie byłoby to łatwe przedsięwzięcie, bowiem wymagałoby wykupu działek lezących na terenie gminy Sicienko. Wychodzenie ronda poza granice Bydgoszczy dodatkowo by inwestycję komplikowało. Dlatego zdecydowano się na światła jako na rozwiązanie: ,,tańsze” i ,,najszybsze zrealizowanie postulatów mieszkańców”.

 

Czy była to dobra decyzja będziemy mogli ocenić za kilka tygodni.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022