Jesteś tutaj: Home

Radni dali zielone światło dla modernizacji Teatru Polskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 luty 2022 00:33
Radni dali zielone światło dla modernizacji Teatru Polskiego Wizualizacja

Od wielu lat mówi się o potrzebie solidnego remontu Teatru Polskiego w Bydgoszczy, którego gmach został wzniesiony w 1949 roku. W sierpniu ogłoszono przetarg na przeprowadzenie kompleksowej modernizacji, wkrótce może on zostać rozstrzygnięty, co pozwoli zakończyć inwestycję w 2023 roku.

 

Zamówieniom publicznym nie sprzyja inflacja, która z jednej strony sprawia, że zamawiającym jest trudno zaplanować realne wydatki na inwestycje, ale z drugiej strony są też oferenci, którzy ponoszą w inflacji ryzyko, że zamiast zarobić to do budowy będą musieli nawet dołożyć.

 

Otwarcie ofert w przetargu nastąpiło na początku stycznia – najtańszą ofertę złożyła fordońska firma KWK Construction Deweloper na niespełna 40 mln zł, wartość najdroższej oferty przekroczyła 56 mln zł. Ratusz oszacował na inwestycję jednak niespełna 22 mln zł, czyli najtańsza oferta blisko dwukrotnie przekroczyła budżet. W uchwale budżetowej miasta na 2022 rok na inwestycje w teatry przewidziano jednak nieco więcej – ponad 34 mln zł. W ubiegłą środę (26 stycznia) Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła korektę budżetu zwiększając finansowanie tego zadania o ponad 6,6 mln zł. Pozwoli to wybrać najtańszą ofertę.

 

Wizualizacja

 

Projekt będący przedmiotem przetargu zakłada budowę ogrodzenia oraz powiększenie całego teatru o budowę nowej przestrzenii, nie przewiduje się jednak w tej tkance pomieszczeń. Remont ma przejść także sala główna, powstać zapadnia sceniczna w konstrukcji studni żelbetowej, powstać winda towarowo-osobowa, a także kompleksowe ocieplenie budynku. Wykonawca, który wygra ten przetarg będzie musiał poprawić estetykę sceny oraz całej sali, gdzie odbywają się przedstawienia.

 

Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęto już w 2015 roku zamawiając dokumentację projektowo-budowlaną, w oparciu o którą realizowany jest obecny przetarg.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022