Jesteś tutaj: Home

Mandaty za blisko 30 tys. zł tylko w dwie godziny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 luty 2022 11:08

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to bardzo niebezpieczny manewr, który szczególnie naraża na śmierć lub ciężkie kalectwo pieszych. W ubiegłym tygodniu policyjny dron przy ulicach Jagiellońskiej oraz monitoring miejski przy Wojska Polskiego ujawniły tylko w ciągu 2 godzin aż 25 przypadków złamania tego przepisu.

Według nowego taryfikatora za wyprzedzenie na przejściu dla pieszych grozi mandat w wysokości 1,5 tys. zł. Jest to jeden z najwyższych mandatów jakie można otrzymać za wykroczenia drogowe, co pokazuje, że walkę z tą formą łamania przepisów traktuje się priorytetowo.

 

W wyniku ubiegłotygodniowych działań z użyciem drona ukarano 18 kierowców mandatami w kwocie 1,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi. W trzech przypadkach o karze zdecyduje sąd, bowiem skierowano wnioski o ukaranie. Grzywna wymierzona przez sąd może być znacznie wyższa niż wspomniane 1,5 tys. zł. Bardziej pobłażliwie potraktowano tylko 4 kierowców, którzy zostali pouczeni.

 

Na policyjnym nagraniu widzimy sytuację, gdy przy ulicy Wojska Polskiego nawet jeden kierowca za drugim łamią przepisy, pomimo tego, że pieszy któremu należy ustąpić pierwszeństwa, znajduje się już na jezdni.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie