Jesteś tutaj: Home

Policja przekazała materiał z sobotniej manifestacji prokuraturze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 styczeń 2022 17:42
Policja przekazała materiał z sobotniej manifestacji prokuraturze YouTube

Podczas sobotniej manifestacji na Starym Rynku Wojciech O., internetowy patostreamer trzymając kija w ręku groził posłom śmiercią jeżeli ci zagłosują za dodatkowymi restrykcjami pandemicznymi. Wcześniej grożono też prezesowi związku pracodawców ,,będzie wisiał”. Bydgoska policja informuje nas, że materiał z tego zgromadzenia przekazany został dzisiaj prokuraturze.

 

Po ujawnieniu przez nas tych skandalicznych zachowań, wpłynęło do prokuratury szereg zawiadomień, m.in. od posła Pawła Olszewskiego.

 

W kwestii wystąpienia osoby na końcowej części zgromadzenia zebrany został materiał dowodowy pod kątem art. 119 kodeksu karnego (stosowanie groźby wobec osoby lub grupy osób) – informuje nas wydział prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - Natomiast dzisiaj (31.01.2022) materiały przekazaliśmy do prokuratury celem oceny prawno-karnej i ewentualnie podjęcia dalszych decyzji. Pismo do Komendanta Miejskiego Policji skierował natomiast prezydent Rafał Bruski, w którym pyta, dlaczego w momencie, gdy pojawiły się groźby śmierci, nie podjęto wobec osoby przemawiającej żadnych działań.

 

 

- To jest kij na poselski ryj – mówił Wojciech O. wymachując kawałem drogą, zapowiadając, iż posłowie, którzy zagłosują za ustawą wprowadzającą testowanie dla pracowników, ,,skazują się na śmierć”.


- Jak zagłosują na tak, to chce ich zabić – powiedział wprost O.  W swoich wypowiedziach O. chwalił jedynie posła Grzegorza Brauna. O. zapowiedział, że  wisiał będzie obecny minister zdrowia.

 

- Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci- podburzał tłum Wojciech O., po czym tłum skadował - Śwmierć, śmierć!

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022