Jesteś tutaj: Home

Poseł składa zawiadomieni do prokuratury po manifestacji z groźbami śmierci

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 styczeń 2022 00:54
Poseł składa zawiadomieni do prokuratury po manifestacji z groźbami śmierci YouTube

- Jak zagłosują na tak, to chce ich zabić - tymi słowami na płycie Starego Rynku Bydgoszczy zwracał się do parlamentarzystów popierających walkę z pandemią Wojciech O., aby potem dodać - Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci. Poseł Paweł Olszewski zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury, w związku z zapowiedzią pozbawienia życia. Pojawiają się też głosy zdziwienia, że policja nie zareagowała.

 

O Wojciechu O. głośno zrobiło się po 11 listopada, gdy w Kaliszu był organizatorem marszu o wydźwięku antysemickim. Po tym marszu został zatrzymany i postawiono mu zarzuty, jednocześnie sąd zdecydował o jego 3-miesięcznym areszcie. W niewyjaśnionych publicznie okolicznościach po kilku tygodniach zniesiono z niego ten środek zapobiegawczy, co pozwoliło mu najpierw nawoływać swoich zwolenników do Bydgoszczy na sobotnią manifestację (29 stycznia) oraz uczestniczyć w niej, gdzie trzymając kija w ręku groził parlamentarzystom śmiercią - To jest kij na poselski ryj – mówił.

 

- Nie może być zgody na takie słowa – odnosi się do sprawy prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Będę domagał się informacji o podejmowanych działaniach Policji podczas zgromadzenia.

 

Szczegółowych wyjaśnień od policji domagać się będzie też partia Razem.

 

 

Aktualizacja:

Po godzinie 14 zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy poinformował nas, że materiały zabezpieczone podczas sobotniego zgromadzenia przekazano prokuraturze w celu podjęcia ewentualnych dalszych działań.

 

Tłum skandował i życzył śmierci

Zachowanie Wojciech O. to jedna kwestia, ale druga sprawa to zachowanie kilkudziesięciu osób, które brały udział w zgromadzeniu. Tłum po skandalicznych słowach swojego lidera skandował m.in. ,,śmierć, śmierć, śmierć”, wcześniej zapowiadając wobec innych osób, z których poglądami się nie zgadzają, że ,,będą wisieć”.

 

Nie pierwszy incydent O. w Bydgoszczy

W maju po manifestacji zorganizowanej przez diasporę Białoruską na Starym Rynku w Bydgoszczy, przeciwko reżimowi Łukaszenki, Wojciech O. miał zaatakować jednego z Białorusinów gazem, wychwalając jednocześnie Aleksandra Łukaszenkę i Władimira Putina, czym chwalił się w internecie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wciąż prokuratura, przy udziale Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022