Jesteś tutaj: Home

Dzisiaj 30. Finał WOŚP. Ratusz i TMMB wystawiają na aukcję malucha

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 30 styczeń 2022 00:23
Dzisiaj 30. Finał WOŚP. Ratusz i TMMB wystawiają na aukcję malucha Fot: UMB

,,Przejrzyj na oczy” - to hasło 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wskazuje na cel tegorocznej zbiórki, a będzie to zakup sprzętu do lepszej diagnostyki wad wzroku u dzieci oraz do ich leczenia. Dzisiaj na ulicach Bydgoszczy spotkamy wielu wolontariuszy, po rocznej przerwie powróci też bydgoski koncert, który odbędzie się na HSW Łucznizka.

 

Niedzielny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godzinie 12:00. Wystąpią dzisiaj: Szkoła Tańca Bohema, Szkoła Muzyczna Yamaha, Czekaniem, Lila Laskowska, Graffiti, Bydgoscy Bluesmani, Bydzia .com Band, Robert Cichy, Nicola Tymcio, Oliver Olson, Gibbs oraz Paluch. Pierwotnie koncert planowano na Starym Rynku, ale w sobotę, z uwagi na silne powiewy wiatru, podjęto decyzję o jego przeniesieniu na Halę Widowiskowo-Sportową Immobile Łuczniczka.

 

Lokalną atrakcją co roku obok koncertów były też licytacje. Bydgoski ratusz wraz z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy wystawiło ,,Malucha”, Fiata 126p z 1990 roku, o dość niskim przebiegu niecałych 26 tys. przejechanych kilometrów. Samochód przeszedł ostatnio fachowy przegląd w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy – cena tego pojazdu przekroczyła już 16 tys zł. Link do licytacji - Odrestaurowany Fiat 126p z 1990 roku

 

Europoseł Radosław Sikorski zaprasza natomiast do Parlamentu Europejskiego i oferuje spędzenie ze zwycięzcą aukcji popołudnia. Jego oferta przekroczyła już 40 tys. zł. Link do aukcji - Popołudnie z Radosławem Sikorskim

 

Wiadukty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny 30. Finał WOŚP jest jubileuszowy, dlatego w dowód uznania dla tego dzieła, które tworzy  nie tylko Fundacja WOŚP, ale przecież wielu Polaków, w ubiegłą środę Rada Miasta Bydgoszczy nazwała wiadukty w ciągu alei Wojska Polskiego, nad alejami Jana Pawła II - Wiaduktami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie