Jesteś tutaj: Home

Partia Brauna organizuje spotkanie ze schizmatykiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 styczeń 2022 00:55
abp. Jan Lenga na YouTube abp. Jan Lenga na YouTube YouTube

Dla arcybiskupa Jana Lengi Franciszek nie jest papieżem tylko heretykiem, wzywa on do tworzenia podziemnego kościoła, który miałby wypowiedzieć posłuszeństwo Watykanowi. Arcybiskup w swojej krucjacie przeciwko Watykanowi nie znalazł specjalnie sprzymierzeńców wśród innych duchownych, za to dzięki internetowi zdobył swój ,,fan klub” wśród świeckich. Za kilka dni w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy partia Korona Grzegorza Brauna organizuje promocję jego książki sugerującej, że papież Franciszek jest marionetką masonów.

,,Bergolio nie jest żadnym papieżem – głosi wprost abp. Jan Lenga - Warto by było, aby w Polsce też tworzyli podziemne seminaria – nawołuje - W Kościele kto rządzi? Co rządzi? Niepodobny neomarksizm. Kościół jest opanowany. Jeżeli chcecie się zbawić to uciekajcie od tego przewrotnego pokolenia. (…) Uciekajcie z systemu, twórzcie seminaria.

 

Dzięki tego typu wypowiedziom arcybiskup w internecie zdobywa fanów. Arcybiskup głosi, że George Soros finansuje zakon Jezuitów (z którego wywodzi się papież Franciszek), aby ten wspierał uchodźców i ideologię LGBT.

 

Od wypowiedzi abp. Lengi, który do 2011 roku był ordynariuszem diecezji Karagandy w Kazachstanie odcina się Episkopat Polski. Decyzją Watykanu przebywa w klasztorze w Licheniu, gdzie wyznaczono mu miejsce zamieszkiwania na emeryturze. Z uwagi na kontrowersyjne wypowiedzi bp. Wiesław Mering, któremu podlega Licheń nałożył na niego zakaz wygłaszania kazań i publicznych wypowiedzi. Arcybiskup mimo to w internecie głosi swoje poglądy, a także wydaje książki atakujące papieża i Watykan. Spotkanie w Kinoteatrze Adria odbędzie się w diecezji bydgoskiej, gdzie władza bp. Meringa nie sięga, tutaj decyzję stosowną może wydać jedynie bp. Krzysztof Włodarczyk.

 

Bydgoskie spotkanie w praktyce może prowadzić do schizmy, może nie na ogromną skalę, ale na pewno wyrządzającą Kościołowi szkodę.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022