Jesteś tutaj: Home

Za tydzień wzrosną opłaty za parkowanie. Poszerzenie strefy płatnego parkowania jednak nie od razu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 styczeń 2022 00:54

W październiku Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła nowe stawki za parkowanie w strefie płatnego parkowania oraz zdecydowała poszerzeniu jej granic. Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 lutego, natomiast poszerzenie granic strefy jest w pewnym sensie inwestycją, której terminu zakończenia na dzisiaj nie ma.

Od wtorku 1 lutego za pierwszą godzinę parkowania w strefie A zapłacimy 3,80 zł, czyli o 80 groszy więcej niż obecnie. W strefie B pierwsza godzina kosztować będzie 2,60 zł.

 

Radni uchwalili też poszerzenie strefy m.in. fragment Osiedla Leśnego i Bartodziejów czy też Okola (w ramach strefy B). Poszerzenie strefy ma nieść za sobą też wymianę parkomatów, które mają umożliwiać płacenie zbliżeniowo kartą. Na to zadanie już rozstrzygnięto przetarg, ale wszystko nie stanie się tak od razu – od 1 lutego.

 

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odnosząc się do pytania jednego z radnych (odpowiedź z 14 stycznia) przyznaje, że w pierwszej kolejności zostanie poszerzona podstrefa A przy ulicy Ustronie, która obecnie znajduje się w podstrefie B. Tutaj pada nawet data 1 lutego. Pozostałe lokalizację mają być włączane do SPP ,,niezwłocznie” po tym, ale już bez wskazania konkretnych terminów – na działania związane ze zmianą granic strefy A mogą wpłynąć dostępność Wykonawcy jak i niesprzyjające warunki atmosferyczne – informuje Kozłowicz.

 

Pozostaje nam zatem po 1 lutego obserwować, czy pojawiły się już i zostały uruchomione parkometry w naszej okolicy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie