Jesteś tutaj: Home

Starsze bydgoszczanki straciły oszczędności dając się wykiwać oszustowi. Policja ostrzega

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 styczeń 2022 00:20

Policjanci poszukują mężczyzny lub grupy mężczyzn, który podszywa się pod policjanta oraz prokuratora. Tylko w poniedziałek (17 stycznia) na komisariat Błonie zgłoszono oszustwa o wartości 78 tys. zł. To zazwyczaj oszczędności życia poszkodowanych seniorek.

 

Ofiarami oszustów padły kobiety w wieku 71-lat, 72-lat i 78-lat.


- Okazało się, że sprawcy kontaktując się telefonicznie z 72-latką podali się za funkcjonariusza Policji oraz prokuratora i pod legendą wypadku drogowego z udziałem jej córki, nakazali przekazanie kurierowi pieniędzy, co też pokrzywdzona uczyniła. Straciła w ten sposób 40 tysięcy złotych. T – informuje kom. Lidia Kowalska.

 

Do71-latki miał się zgłosić podszywany funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego i wyciągnął od niej 18 tys. zł.

 

- Natomiast 78-latka z Błonia odebrała telefon od oszusta, który podał się za funkcjonariusza Policji i pod legendą rzekomego włamania do mieszkania, nakazał przekazanie bezpośrednio w domu nieumundurowanemu policjantowi posiadanych przez kobietę środków pieniężnych. Zgłaszająca po przybyciu mężczyzny do domu przekazała pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych – dodaje kom. Kowalska.

 

Policja apeluje

Trwają obecnie poszukiwania oszustów, ale najlepszą bronią na tego typu oszustwa jest oczywiście profilaktyka. Policja wielokrotnie podkreśla, że funkcjonariusze nigdy nie mają prawa domagać się pieniędzy. Gdy się zgłosi taka osoba należy natychmiast powiadomić policję pod numerami telefonu 112 i 997.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie