Jesteś tutaj: Home

25 lat ,,Pulsu Biznesu”. Pierwsza okładka z bydgoskim tematem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 styczeń 2022 17:20

,,Universal chce kupić Romet” - taki tytuł pojawił się na okładce pierwszego wydania ,,Pulsu Biznesu”, 14 stycznia 1997 roku. W piątek gazeta ta obchodziła swoje 25-lecie istnienia. Na okładce pojawiło się też zdjęcie kontrowersyjnego właściciela Universalu Dariusza Przywieczerskiego.


,,Puls Biznesu” przedstawiał, że Przywieczerski miał plan stworzenia holdingu spółek produkujących rowery, ze spółką matką w Bydgoszczy. Tamten okres dla Rometu nie należał do najlepszych, po nieudanej prywatyzacji z 1994 roku znacznie ograniczono produkcję. Plan Przywieczerskiego miał zatem pomóc wyjść na prostą. Kilka miesięcy po tej publikacji – w 1998 roku Romet oficjalnie ogłosił bankructwo.

 

Universal zbankurtował też kilka lat później. Dariusz Przywieczerski natomiast okazał się uczestnikiem afery FOZZ, z którego miał wyprowadzić 1,5 mln dolarów. W 2005 roku został skazany na 3,5 roku więzienia, uciekł jednak za granicę, próbując oszukać polski wymiar sprawiedliwości. W 2017 roku zatrzymany został na Florydzie, a w 2018 roku ekstradowany do Polski, odbywa obecnie karę.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie