Jesteś tutaj: Home

Obwodnica Bydgoszczy: Internauta doprowadził do usunięcia wprowadzających w błąd odblasków

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 styczeń 2022 06:56
Obwodnica Bydgoszczy: Internauta doprowadził do usunięcia wprowadzających w błąd odblasków YouTube / Usuń Znak

Północno-zachodnia obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5 oddana została do użytku pod koniec 2020 roku. Odcinek od węzła Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) do węzła Bydgoszcz Zachód (Osowa Góra) to wspólny odcinek z drogą ekspresową S-10. Internauta wiosną 2021 roku zauważył, że kierowca jadący tym odcinkiem w pewnym momencie zauważa odblaski, które mogą sugerować potrzebę zmiany pasa na prawy, z uwagi na zwężenie ruchu.

Swoją obserwacją autor kanału ,,Usuń Znak” dzieli się na YouTube, pokazując nagrania z przejazdu. W przeszłości – przed oddaniem całego odcinka S-5/S-10 – lewy pas był wyłączony z ruchu, stąd też faktycznie miało miejsce zwężenie. Wynika z tego, że po prostu zapomniano usunąć odblasków, bowiem sugestia zwężenia rzucała się w oczy głównie jadąc po zmierzchu. Mogło to wywoływać pewną konsternację u kierujących, czego skutkiem mogło być niebezpieczne zdarzenie.

 

Autor kanału ,,Usuń Znak” pochwalił się, że zwrócił się do GDDKiA z prośbą u usunięcie odblasków. Po kilku tygodniach problem miał zostać rozwiązany. Materiał na YouTube o tym problemie i podjętej interwencji ukazał się kilka dni temu.

 

Do obejrzenia:

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022