Jesteś tutaj: Home

Wyszczepialność bydgoszczan w połowie stawki między Polską i Unią Europejską

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 17 styczeń 2022 07:34
Wyszczepialność bydgoszczan w połowie stawki między Polską i Unią Europejską Fot: Bartosz Bieliński

Z piątkowych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w pełni zaszczepione jest 62,6% bydgoszczan, przynajmniej jedną dawkę przyjęło zaś około 64% populacji. To wyniki znacznie poniżej średnią dla Polski, ale trzeba też powiedzieć, że poniżej średniej dla Unii Europejskiej.

Przed nami trudne tygodnie – z modelu matematycznego opracowanego na Uniwersytecie Warszawskim, do którego nawiązaliśmy w piątek wynika, że w połowie lutego musimy się liczyć z dzienną liczbą zakażeń w przediale70-100 tys. dziennie. Do tej pory w II fali dochodziliśmy do 30 tys. zakażeń dziennie. O tym jak będzie przebiegać epidemia w danej populacji decydować będzie poziom wyszczepienia.

 

W Polsce przynajmniej jedną dawkę przyjęło 56,5% populacji, w kujawsko-pomorskim średnia jest nieco mniejsza i wynosi 55,8%. Na tym tle 62,6% (czyli wyszczepionych 215,7 tys. mieszkańców) w Bydgoszczy wypada dość dobrze. Powodów do zachwytu jednak nie ma, bowiem średnia dla Unii Europejskiej to 69,1% zaszczepionych w pełni i ponad 73% przynajmniej jedną dawką.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022