Jesteś tutaj: Home

2,5 tys. za szarżowanie na obwodnicy Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 styczeń 2022 00:00
2,5 tys. za szarżowanie na obwodnicy Bydgoszczy Mat: KWP Bydgoszcz

Obwodnica Bydgoszczy biegnie w ciągu drogi ekspresowej S-5, która pozwala poruszać się z większą prędkością, ale również na niej musimy się pilnować, inaczej może przyjść nam sporo zapłacić. Przekonał się o tym kierowca Mercedesa, którego namierzyli policjanci z grupy ,,Speed” w Szczutkach nieopodal węzła Tryszczyn (Bydgoszcz – Opławiec).

Na drodze ekspresowej w standardzie 2x2 dozwolona prędkość maksymalna to 100 km/h, na wysokości Szczutek obowiązuje jednak fragmentaryczne ograniczenie do 80 km/h, z uwagi na prace wykończeniowe. Policjanci z bydgoskiej drogówki ustalili, że kierujący Mercedesem jechał 161 km/h, czyli o ponad 80 km/h za dużo i ukarali go kwotą mandatu 2,5 tys. zł. Nowe, wyższe mandaty mają być batem na zbyt brawurowych kierowców. Kierowca ten otrzymał dodatkowo 10 punktów karnych.

 

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł zaczyna się od przekroczenia dozwolonej prędkości o 70 km/h. W przypadku, gdy jesteśmy na terenie zabudowanym, to już 50 km/h za szybko może doprowadzić do tymczasowego odebrania prawa jazdy.

 

Kierowca Mercedesa jeżeli zostanie w ciągu najbliższych 2 lat przyłapany na podobnym wykroczeniu, to za kolejny raz zapłaci już nie 2,5 tys. zł mandatu, ale za recydywę 5 tys. zł.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.