Jesteś tutaj: Home

Policjanci zatrzymali ponad 800 praw jazdy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 styczeń 2022 07:02

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podsumowała działalność grupy ,,SPEED” z drogówki, która skupiała się na łamaniu dozwolonej prędkości jazdy. To kilkadziesiąt tysięcy mandatów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i setki zatrzymanych praw jazdy. Grupa ,,SPEED” została powołana w połowie 2019 roku.

W 2021 roku ta grupa ujawniła ponad 53 tys. wykroczeń przepisów ruchu drogowego, z czego ponad 35,5 tys. dotyczyło zbyt szybkiej jazdy, za co nałożono blisko 30 tys. mandatów karnych. Skierowano też kilkaset wniosków do sądu o ukaranie.

 

Od kilku lat za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym grozi nam czasowe zatrzymanie prawa jazdy. Takich sytuacji w 2021 roku było 661. Łącznie zatrzymano w ubiegłym roku 835 praw jazdy. Grupa ,,SPEED” wyeliminowała też ponad 1,6 tys. niesprawnych do ruchu pojazdów (zatrzymanie dowodów rejestracyjnych) oraz 278 przestępstw w ruchu drogowym, głównie dotyczących jazdy pod wpływem alkoholu lub prowadzenia pojazdów pomimo posiadania sądowego zakazu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.