Jesteś tutaj: Home

Miasto chce wyremontować cmentarz przy ulicy Kcyńskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 styczeń 2022 17:36
Preferowana lokalizacja śmietnia Preferowana lokalizacja śmietnia Materiał przetargowy

W połowie ubiegłego roku pojawił się problem z porozrzucanymi śmieciami dość blisko panteonu Żołnierzy Wyklętych, co powodowało niesmak niektórych środowisk, niekiedy nawet dość dosadnie prezentowany. Po m.in. naszej interwencji ratusz nakazał posprzątanie terenu, ale problem odpadów na tym cmentarzu trzeba rozwiązać systemowo. Ratusz przed Nowym Rokiem zlecił opracowanie koncepcji i projektów budowlanych.

Gospodarka odpadami to tak naprawdę bolączka właściwie każdej nekropolii, szczególnie od dobrego roku, gdy również na cmentarzach wymaga się prowadzenie selektywnej zbiórki. Z tego powodu pojemników musi być więcej. Wybrana w postępowaniu firma z Kamienia Krajeńskiego ma opracować koncepcję i projekt budowlany dla budowy wiaty śmietnikowej oraz utwardzenia cmentarza ścieżkami o nawierzchni mineralnej.

 

Ratusz jako preferowaną lokalizację wiaty śmietnikowej wskazuje miejsce na prawo, jak się wchodzi na cmentarz od strony ulicy Łabiszyńskiej. Wiata przylegałaby zatem bezpośrednio do ogrodzenia cmentarza. Pojemniki będą znajdować się znacznie dalej niż obecnie od panteonu Żołnierzy Wyklętych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022