Jesteś tutaj: Home

Najbardziej niebezpieczne przejście na oku policyjnego drona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 styczeń 2022 06:55

Pod koniec 2020 roku opublikowany został raport Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy, w którym niezależni eksperci wskazali, że najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Bydgoszczy znajduje się przy ulicy Nakielskiej na wysokości ulicy Wrocławskiej. W ubiegłym tygodniu temu przejściu przyjrzeli się policjanci z drona, a dokładniej zachowaniu kierowców i pieszych.

 

Od grudnia 2020 roku to przejście nieco się zmieniło,bydgoscy drogowcy dla poprawy bezpieczeństwa wyłączyli z ruchu środkowy pas ruchu, co ma z jednej strony zapobiegać niebezpiecznemu oraz zakazanemu manewrowi wyprzedzania na przejściu, ale też psychologicznie wymuszać wolniejszą jazdę.

 

 

Jak się jednak okazało, wielu kierowców ignoruje to wyłączenie z ruchu i jeździ środkowym pasem jakby nigdy nic. Ich zachowanie wychwycił policyjny dron, a chwilę później zatrzymali ich policjanci, aby ukarać mandatami. Dwójka kierowców jednocześnie wymusiła pierwszeństwo na pieszych, za co posypały się mandaty po 1,5 tys. zł.

 

Policjanci ostrzegają, że takich akcji będzie więcej.

 

{youtube}ZqjPjp7cl8A/youtube}

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie