Jesteś tutaj: Home

Nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, że to poważne wykroczenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 styczeń 2022 13:18

Wielu kierowców jest przyzwyczajonych, że gdy na przejeździe kolejowym rogatki są podniesione, to można śmiało jechać, nie zwracając uwagi na czerwone światło. Takim specyficznym miejscem w Bydgoszczy jeżeli chodzi o ten problem jest przejazd pomiędzy trasą W-Z i ulicą Inwalidów w Bydgoszczy. Za takie przewinienie można słono zapłacić, według nowych zasad mandat może wynieść 2 tys. zł.

Czerwone światło na przejeździe kolejowym różni się od tego, które kojarzymy z normalnego ruchu. Przed przejazdami kolejowymi mogą się pojawiać dwukomorowe światła, jeżeli pulsują one naprzemiennie czerwoną barwą, wówczas mamy do czynienia z zakazem wjazdu. Można zobaczyć je w praktyce na poniższym nagraniu opublikowanym przez bydgoską policję.

 

 

Nagranie pochodzi z wtorkowej akcji bydgoskiej drogówki, która przez dwie godziny przyglądała się przejazdowi w kierunku ulicy Inwalidów. W tym czasie ukarano dwóch kierowców za przejazd na czerwonym świetle. Zastosowano też pouczenia, a jedna sprawa będzie dalej wyjaśniana.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie