Jesteś tutaj: Home

Modernizacja Teatru Polskiego zanosi się na nawet ponad dwa razy droższą niż planowano

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 styczeń 2022 00:16
Modernizacja Teatru Polskiego zanosi się na nawet ponad dwa razy droższą niż planowano Wizualizacja odnowionej sali głównej

Teatr Polski w Bydgoszczy zbudowano w 1949 roku, od wielu już lat mówi się, że potrzebuje on solidnego remontu. Formalnie prace w tym kierunku rozpoczęto w 2015 roku zamawiając dokumentację projektowo-budowlaną. Wkrótce może zostać zrobiony konkretny krok do przodu i wybór wykonawcy. Inwestycja zanosi się jednak na znacznie droższą niż przewidywano, co spowodowane jest ogólną sytuacją na rynku budowlanym, ale także w całej polskiej gospodarce.

Po Nowym Roku otwarto oferty w przetargu na wykonanie remontu, zamawiający (Miasto Bydgoszcz) przewidziało budżet na poziomie 21,8 mln zł, ale najtańsza oferta firmy KWK Construction Deweloper z siedzibą w Fordonie to niespełna 39,9 mln zł, czyli prawie dwa razy tyle. Najdroższa oferta przekracza 56 mln zł.

 

Zastępca prezydenta Michał Sztybel w mediach społecznościowych zapowiada, że prezydent będzie chciał uzyskać od Rady Miasta zgodę na przesunięcia środków, aby zwiększyć budżet, bowiem powtarzanie przetargu to z jednej strony opóźnienie inwestycji, ale z drugiej duże ryzyko, że za kilka tygodni, gdy nastąpiłoby nowe otwarcie ofert, ceny byłyby jeszcze większe.

 

Obecnie trwa analiza ofert przetargowych, po czym nastąpić ma wybór wykonawcy, a następnie podpisanie z nim umowy. Od momentu podpisania tej umowy wykonawca będzie miał niecałe 1,5 roku na przeprowadzenie remontu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie