Jesteś tutaj: Home

Ponad 20% zaszczepionych dodatkowymi dawkami (raport szczegółowy)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 08 styczeń 2022 16:13

Tylko w pierwszych dniach tego roku w naszym województwie odnotowano ponad 30 tys. szczepień trzecimi dawkami, które obecnie dominują. Pozwoliło to przekroczyć 20% wyszczepienia populacji naszego województwa dodatkowymi dawkami . Do tej pory przynajmniej jedną dawkę przyjęło 57% populacji naszego województwa, dwie dawki (lub preparat jednodawkowy 55,1%).

 

Trzy dawki przyjęło ponad 414 tys. mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, co stanowi nieznaczne przekroczenie 20% populacji. Najchętniej szczepiła się grupa wiekowa 70-79 lat, gdzie zaszczepiono ponad 63% tej populacji (wcześniej dwie dawki przyjęło blisko 90% tej grupy). 40% przekroczone jest we wszystkich grupach wiekowych od 60 roku życia.

 

Najmniejsza wyszczepialność dodatkowymi dawkami to 18-24 latkowie z niecałymi 5% populacji. W tej grupie dwoma dawkami nie udało się do tej pory przekroczyć 50%, co pokazuje, że najmłodsi są najmniej zdecydowani na szczepienie. Pamiętajmy też o tym, że trzecią dawkę można według obecnych reguł przyjąć po przynajmniej 6 miesiącach od przyjęcia drugiej dawki (lub preparatu jednodawkowego), stąd też nie wszyscy zainteresowani mogą się szczepić od razu.

 

 

 

 

 

Szczepienia historycznie: