Jesteś tutaj: Home

Życząc sobie, aby rok 2022 był lepszy pamiętajmy o tych co odeszli

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 31 grudzień 2021 16:55

Zanim złożymy sobie życzenia przede wszystkim normalnego 2022 roku, lepszego od tego, który żegnamy, trzeba wspomnieć, że w 2021 roku z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim zmarło blisko 3,8tys. - to przeszło dwukrotnie więcej niż w 2020 roku. Liczbę nadmiarowych zgonów będziemy mogli podsumować dopiero za kilka tygodni, podkreślić jednak trzeba wyraźnie,to nie są tylko liczby i statystyki – każdy zgon to osobny dramat.

Niska wyszczepialność w Polsce sprawia, że w ostatnich tygodniach byliśmy jako kraj jednym z liderów w Europie jeżeli chodzi o śmiertelność. To są sprawy, które wymagają od nas zastanowienia się, bo inaczej możemy sobie tak jak przed rokiem życzyć, aby przyszły rok był lepszy od poprzedniego, ale będą to jedynie puste życzenia.. Równo przed rokiem sobie tego życzyliśmy, a rok 2021 okazał się mimo to znacznie bardziej tragiczny od 2020 roku.

 

Wyciągnijmy wnioski, aby 2022 rok stał się faktycznie znacznie lepszy od tego, który żegnamy, abyśmy mogli w końcu powrócić do normalności, jaką znaliśmy sprzed 2020 roku. Tego Państwu życzę, tak samo tego, aby osoby pełniące funkcję publiczne w większym stopniu kierowali się odpowiedzialnością za nasze zdrowie i życie.