Jesteś tutaj: Home

Bp. Włodarczyk: Życzę, aby te święta przeżyć w wolności od dyskutowania o szczepieniach i polityce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 grudzień 2021 14:37

Dzisiaj obchodzimy Wigilię Bożego narodzenia, życzenia dla diecezjan biskup Krzysztof Włodarczyk złożył w ubiegłą sobotę podczas Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego - Życzę, aby w te kolejne święta każdy z nas doświadczył spotkania z Bogiem żywym – mówił.

- W dobie internetu, w dobie lotów w kosmos, lotów na marsa, w dobie sztucznej inteligencji, ta prawda o Bogu, który przychodzi w ludzkim ciele, tak jak każdy z nas rodzi się na świecie – brzmi może trochę jak urzekająca baśń w stylu opowieści z Narni, a jednak w każdą niedzielę kilka miliardów ludzi zgodnie wyznaję wiarę, że Bóg począł się z Maryi Dziewicy – mówił bp. Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej - Życzę, aby w te kolejne święta każdy z nas doświadczył spotkania z Bogiem żywym, który jest miłością, który do końca nas umiłował, który się objawił w ludzkim ciele.

 

- Zachęcam, aby te święta przeżyć w wolności od dyskutowania o szczepieniach, o polityce, a porozmawiać ze sobą o tym co jest najważniejsze, co jest wartością, co jest jakimś naszym marzenie. Żeby usłyszeć tę prawdę, że dla Boga każdy jest z nas najważniejszy i żeby umieli sobie też powiedzieć, że – Ty siostro, bracie jesteś dla mnie najważniejszy – mówił dalej bp. Włodarczyk.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie