Jesteś tutaj: Home

Posłanka pisze do ministra w sprawie obwodnic Sępólna i Kamienia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 04 sierpień 2013 20:36

13 lipca miał miejsce protest mieszkańców Sępólna Krajeńskiego, którzy domagali się budowy obwodnicy tego miasta. Krytykowano regionalnych parlamentarzystów, za brak skutecznych działań. Tymi słowami musiała się przejąć posłanka związana z powiatem sępoleńskim Iwona Kozłowska, która podjęła w sprawie obwodnicy Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego.

Parlamentarzyści robią wszyscy, co w ich mocy, czyli nie robią nic. Gdyby byli bardziej zainteresowani, to były by jakieś perspektywy – krytykował w lipcu posłów i senatorów Marek Lewandowski, organizator protestu.

 

Dzisiaj mamy odpowiedź na ten brak zadowolenia mieszkańców północno-zachodniej części województwa - Stan techniczny znajdującego się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego odcinka drogi krajowej nr 25, pomiędzy miejscowościami Mąkowarsko i Zamarte stwarza zagrożenie dla ruchu pojazdów samochodowych oraz pieszych i rowerzystów. Droga w wielu miejscach zapada się co kwalifikuje ją do całkowitej przebudowy. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się leżące w ciągu drogi miasta Sępólno Krajeńskie i Kamień Krajeński. Droga krajowa nr 25 jest drogą, dla której w obydwu przypadkach nie ma alternatywnego przejazdu. W przypadku jej zablokowania ruch w miastach zostaje sparaliżowany. Dodatkowo w okresie letnim natężenie ruchu staje się szczególnie uciążliwe dla mieszkańców, kiedy ilość przejeżdżających pojazdów zwiększa się o udział pojazdów kierujących się w stronę nadmorskich kurortów i uzdrowisk. Za największe zagrożenie dla mieszkańców ale i budynków w obydwu miastach uznać należy jednak ruch tranzytowy pojazdów ciężarowych. Pojazdy te przejeżdżaj w wielu miejscach w odległości jednego metra od budynków powodując zagrożenie dla zdrowia i życia – napisała do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej posłanka Iwona Kozłowska.

 

Czy w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 planuje się przeznaczenie środków na przebudowę DK 25 na odcinku Mąkowarsko – Zamarte z szczególnym uwzględnieniem budowy obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego?    - pyta posłanka.

 

Odpowiedzi na to zapytanie spodziewać się możemy zaraz po wakacjach. 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: