Jesteś tutaj: Home

Zalando – niemiecki potentat modowy inwestuje w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 grudzień 2021 07:20

Zalando to dość rozpoznawalna marka produkująca odzież, słynąca z dystrybucji swoich produktów głównie w internecie. Siedzibą Zalando jest Berlin, spółka jest notowana na giełdzie we Frankfurcie Obroty spółki w 2021 roku szacuje się powyżej 8 mld euro. Zalando chce zbudować magazyny w Bydgoszczy i w Białych Błotach.

 

Centrum logistyczne Zalando o powierzchni ponad 100 tys. metrów kwadratowych już powstaje w Białych Błotach. W przyszłym roku ma ruszyć budowa centrum w Bydgoszczy o powierzchni 140 tys. metrów kwadratowych, z planem otwarcia w 2023 roku. Oba centra mają zatrudnić około 4 tys. osób.

 

- Inwestycja w Bydgoszczy i jej okolicach pozwoli nam poszerzyć naszą europejską sieć logistyczną oraz wesprzeć rozwój klubu zakupowego Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów na wszystkich naszych rynkach – w tym, w szczególności, w Polsce. Po raz pierwszy będziemy mieć dwa centra logistyczne w jednym mieście, co jest unikalne dla naszej sieci logistycznej. Zapewni nam to możliwość wyzwolenia nowego potencjału w zakresie tworzenia sprawnie współpracujących zespołów, aby zapewnić jeszcze większą wygodę naszym klientom – Martin Rost, Starszy Wiceprezes Offprice w Zalando.

 

Ostatnie lata to gwałtowny wzrost branży magazynowej w Bydgoszczy, niektórzy analitycy twierdzą, że wpływ na to mogą mieć plany utworzenia terminalu intermodalnego w Emilianowie. Magazyny na ponad 104 tys. metrów kwadratowych w Przyęłkach (gmina Białe Błota) buduje też amerykańska spółka Hillwood.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie