Jesteś tutaj: Home

Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej ma już 100 lat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 grudzień 2021 11:22
Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej ma już 100 lat Fot: Poczta Polska

Rok po tym, gdy Bydgoszcz wróciła do Polski, powołano przy Poczcie Polskiej Izbę Kontroli Rachunkowej, która z biegiem czasu ewoluowała w kierunku świadczenia usług czy to związanych z przekazami pocztowymi, a później pobieraniem abonamentu radiowo-telewizyjnego. Później przekształciło się w Centrum Obsługi Finansowej, które obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia.


- Poczta Polska to spółka wielostrukturalna o globalnym zasięgu. Jej funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia takich ośrodków jak Centrum Obsługi Finansowej, gdyż zapewniają one ciągłość procesów realizowanych w ramach całej organizacji – powiedział Mateusz Wodejko, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej, podczas otwarcia okolicznościowej wystawy w budynku pocztowym przy ulicy Bernardyńskiej 15 w Bydgoszczy.

 

Okolicznościowy znaczek /  Fot: Poczta Polska

 

Początkowo Izba Kontroli Rachunkowej mieściła się w dzisiejszym budynku Urzędu Wojewódzkiego. Pod koniec lat 50.została przeniesiona jednak na ulicę Bernardyńską 15 Tam po uroczystej Mszy Świętej, odbyły się też w poniedziałek uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy i otwarcia okolicznościowej wystawy.

 

Z okazji 100. rocznicy powstania ośrodka, Poczta Polska wyemitowała lokalnie 20 grudnia kartkę pt. „100 lat tradycji rozliczeń ośrodka Poczty Polskiej w Bydgoszczy 1921–2021” o numerze 21/2021/Bydgoszcz (nakład 500 szt.) z datownikiem okolicznościowym, który będzie stosowany w UP Bydgoszcz 1.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022