Jesteś tutaj: Home

Zima na lotnisku rozpoczęła się już w październiku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 grudzień 2021 00:09
Zima na lotnisku rozpoczęła się już w październiku Fot: PLB

Wczoraj kalendarzowo rozpoczęła się zima, w Porcie Lotniczym Bydgoszcz ,,Akcja Zima” rozpoczęła się już w nocy z 28 na 29 października, gdy spadł pierwszy śnieg. Zaśnieżony pas startowy i infrastruktura kołowania prowadzić mogą do ogromnego niebezpieczeństwa, dlatego służby lotniskowe muszą czuwać.

W ramach struktury Portu Lotniczego Bydgoszcz działa Dział Utrzymania i Eksploatacji Lotniska, który posiada specjalistyczny sprzęt do usuwania skutków opadów śniegu.

 

- W lotnictwie na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo Pasażera i operacji lotniczych. Tymi priorytetowymi wartościami kierujemy się także podczas prac w trakcie „Akcji zima”. Utrzymanie techniczne lotniska planujemy i koordynujemy w taki sposób, by droga startowa oraz płyty postojowe zawsze spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa i były gotowe przyjąć statek powietrzny oraz naszych Pasażerów – mówi Karol Gil, Dyrektor Pionu Technicznego w Porcie Lotniczym Bydgoszcz SA. – Do „Akcji zima” przygotowujemy się już latem, wówczas cały sprzęt wykorzystywany do utrzymania lotniska przechodzi przeglądy techniczne, prowadzimy także prace konserwatorskie.

 


 

Port Lotniczy Bydgoszcz dysponuje trzema specjalistycznymi oczyszczarkami Overaasen RS400, składających się z pługa o szerokości 6,6 metra, szczotki roboczej oraz wydajnej dmuchawy. Przed startem każdego samolotu w okresie zimowym przeprowadzana jest też procedura jego odladzania.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie