Jesteś tutaj: Home

Na Markwarta ma być bezpieczniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 grudzień 2021 00:45
Na Markwarta ma być bezpieczniej OpenStreetMaps

W październiku informowaliśmy, że rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola przy ulicy Markwarta złożyli petycję, w której domagają się poprawy bezpieczeństwa przy tej ulicy. Jest to ulica jednokierunkowa z dwoma pasami ruchu, przez co wielu kierowców lubi przyśpieszać. Nie idzie to już jednak w parze z bezpieczeństwem pieszych.

Prezydent petycję rozpatrzył i w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej , w konsultacji z ze specjalnym zespołem ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego wypracowano pewną koncepcję działania.

 

W obrębie przejścia dla pieszych planuje się zawężenie przekroju jezdni. Ma to działać psychologicznie na kierowców, którzy mając mniej miejsca powinni jeździć wolniej. Ma się to odbyć poprzez montaż fizycznych elementów, które zwężą przekrój – mogą być to pachołki, czy fizyczne separatory ruchu.

 

Na wiosnę przy okazji zmian w strefie płatnego parkowania powinno zostać też przeniesione parkowanie na jezdnie, co ma z kolei poprawić widoczność pieszych przez kierowców.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022