Jesteś tutaj: Home

Kownacki polemizuje z treścią, która miała wycieknąć od ministra Dworczyka

Napisane przez  Ł.R. / TVN24 Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 grudzień 2021 15:37

Przed tygodniem informowaliśmy o treści maila, który najprawdopodobniej wyciekł ze skrzynki ministra Michała Dworczyka z Kancelarii Premiera, adresowanego do premiera Mateusza Morawieckiego. Treść dotyczy bezpośrednio produkcji w zakładach zbrojeniowych w Bydgoszczy. Do sprawy odniósł się były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Od wielu miesięcy w internecie publikowane są maile, które pochodzić mają ze skrzynki mailowej ministra Dworczyka. Rząd do treści żadnego z nich się nie odniósł, informując iż doszło do ataku hakerskiego, najprawdopodobniej z Rosji. Rząd z tego powodu nie komentuje żadnej z treści, nie potwierdzając, ani nie zaprzeczając autentyczności maili. Wiarygodność wielu tych maili udało się potwierdzić jednak dziennikarzom.

 

W ubiegłym tygodniu opublikowany został mail, który miał napisać w marcu 2019 roku minister Michał Dworczyk, w którym informuje, że w 2017 roku zablokował duży kontrakt na drony DragonFly – ,,W 2017 roku zablokowałem podpisanie wielomilionowego kontraktu na drony uderzeniowe z PGZ narażając się na złość Kownackiego i Macierewicza” – czytamy w tej wiadomości. Dalej minister informuje, że ocenił DragonFly jako ,,totalną klęskę” - ,,testy na poligonie w Zielonce. Nie mogły trafić w cel lub nie wybuchały”. Jednocześnie w tej wiadomości minister ma chwalić inne polskie drony, wyprodukowane przez firmę WB Electronics z Ożarowa Mazowieckiego. Jest to firma prywatna, a jej produkt był wobec DragonFly konkurencyjny. Adresatem powyższych treści miał być premier Mateusz Morawiecki. Pojawia się w tym temacie nazwisko byłego wiceministra Bartosza Kownackiego, który zabiegał o rozwijanie projektu DragonFly w oparciu o Wojskowe Zakłady Lotnicze nr w 2 Bydgoszczy oraz bydgoską Belmę

 

- Z perspektywy czasu widać, że ten mail był błędem. Dlatego że drony, o których pisał minister Dworczyk, dzisiaj są, dobrze, że są w produkcji polskiej, dobrze, że są w zakładach Polskiej Grupy Zbrojeniowej - ocenił w rozmowie z TVN24 poseł Bartosz Kownacki.

 

W Wojskowych Zakładach Lotniczych dowiadujemy się, że projekt DragonFly znajduje się obecnie na zaawansowanym stadium rozwoju, ale jak na razie MON nie złożył zamówienia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022