Jesteś tutaj: Home

Przedsiębiorcy apelują do rządu o wprowadzenie obowiązkowych szczepień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 grudzień 2021 00:34

Związek Pracodawców Pomorza i Kujaw, największa organizacja zrzeszającą przedsiębiorców w Bydgoszczy uważa, że postęp szczepień przeciwko COVID-19 jest zbyt powolny,stąd też organizacja apeluje do społeczeństwa o ich przyśpieszenie. Związek popiera także postulat wprowadzenia obowiązkowych szczepień, na co zdecydowały się już władze chociażby Austrii.

Poziom szczepień przeciwko COVID -19 wciąż jest zbyt niski, aby prowadzenie biznesu mogło odbywać się w miarę efektywnie i bezpiecznie – informują Pracodawcy Pomorza i Kujaw. Poziom wyszczepialności w Polsce jest znacznie niższy od średniej dla Unii Europejskiej, przez co koszty pandemii dla gospodarki są u nas wyższe. Wywołuje to z jednej strony niepewność w branży gastronomicznej, hotelarskiej czy eventowej, a z drugiej strony wpływa na problemy kadrowe, gdy pracownicy chorują lub obejmuje ich kwarantanna.

 

Związek Pracodawcy Pomorza i Kujaw apeluje do rządu o wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce oraz wskazuje na potrzebę udzielenia realnej pomocy firmom, z uwagi na sytuację pandemiczną, której w ich opinii obecnie nie ma. Ponadto pracodawcy obawiają się rosnącej inflacji, cen energii i gazu dla firm. Pojawił się postulat, aby to zagadnienie zostało objęte rządową pomocą.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022