Jesteś tutaj: Home

Arriva może pojedzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 08 grudzień 2021 12:32

Od niedzieli w życie wejdą nowe rozkłady jazdy pociągów – dzisiaj dowiedzieliśmy się, że być może Arriva pozostanie na torach, a co za tym idzie dalej będą realizowane chociażby połączenia Bydgoszcz – Chełmża, czyli będą obowiązywać rozkłady według nowych plakatów. Ostateczne decyzje najprawdopodobniej zapadną pod wieczór.

– Rozważyliśmy wszczęcie ponowne rozmów z Arrivą. Skorzystaliśmy z tej szansy. Arriva złożyła po czasie nową ofertę. Teraz województwo czeka na ofertę Polregio, pomniejszoną o linie spalinowe – poinformował dzisiaj rano marszałek Piotr Całbecki.

 

29 listopada na sesji marszałek Piotr Całbecki poinformował, że oferta Arrivy nie będzie brana pod uwagę, a całość przewozów w najbliższym roku przejmie Polregio, ale jak zaznaczył na części tras pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza, bo Polregio musi uzupełnić tabor. Arriva pomimo tej zapowiedzi złożyła ostateczną ofertę, którą jak się dzisiaj dowiadujemy uwzględniono. Dzieje się to na niecałe cztery dni przed wejściem w życie nowych rozkładów jazdy.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica