Jesteś tutaj: Home

Posłanka oczekuje od rządu konkretów w sprawie S5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 02 sierpień 2013 21:06

Niewpisanie do tej pory przez rząd budowy drogie ekspresowej S5 do dokumentów regulujących plany inwestycyjne na lata 2014-2020 powoduje dużą krytykę społeczności lokalnej wobec parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i PSL. Posłanka Iwona Kozłowska ma dość takiej sytuacji, dlatego wystąpiła do z interpelacją do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka.

Przygotowania do inwestycji trwają już od kilku lat. Gotowe są raporty środowiskowe, projekty, zakończono też konsultacje społeczne, a nawet zdobyto decyzję środowiskową dla całej drogi. Na wszystko GDDKiA wydała kilka milionów złotych – czytamy w interpelacji.

 

Podczas spotkania z parlamentarzystami oraz samorządowcami z regionu kujawsko-pomorskiego, które odbyło się 22 kwietnia br. w Bydgoszczy, Pan Minister zakomunikował, iż na początku 2014 roku zostaną rozpisane przetargi na projektowanie i budowę drogi ekspresowej S5 w całym jej przebiegu. W przyjętym przez Rząd 4 czerwca br. załączniku nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, w którym wskazana została lista inwestycji realizowanych w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020, droga ekspresowa S5 znalazła się bez uwzględnienia odcinka Bydgoszcz-Nowe Marzy. Zdaję sobie sprawę, że cały program znajduje się w przygotowaniu i lista ta zostanie zaktualizowana, jednakże nie posiadam żadnego dokumentu, który pozwoliłby na odparcie częstokroć bardzo krytycznych uwag płynących ze strony wyborców. 

 

 

Posłanka Iwona Kozłowska