Jesteś tutaj: Home

Grudzień miesiącem głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 grudzień 2021 00:56

1 grudnia ruszyło głosowanie w edycji 2022 Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które zadecyduje o tym jak Bydgoszcz w 2022 wyda 16 mln zł.Głosowanie potrwa do 30 grudnia, oddać głos można poprzez zaledwie kilka kliknięć w internecie.

W tym roku zgłoszono 337 projektów, które przeszły później pozytywną weryfikację. Podobnie jak w poprzedniej edycji głosujemy w trzech kategoriach. Najpierw na projekty osiedlowe, na której przewidziano 12 mln zł. Zagłosować możemy na zadania na wybranym osiedlu, według przewidzianego dla niego budżetu, opartego o liczbę mieszkańców. N tym samym formularzu wybieramy też projekty ponadosiedloewe z budżetem 3 mln zł – może być to budowa skateparku w Parku Centralnym (nad Brdą niedaleko Łuczniczki), dalsza rewitalizacja parku nad Starym Kanałem Bydgoskim, Wodny Plac Zabaw na Błoniu, budowę mariny w Fordonie, czy rewitalizację Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku.

 

Od kilku lat możemy wybierać też projekty społeczne, tutaj pula jest najmniejsza, mogą być to imprezy rozrywkowe, organizacja konertów, czy np. zabytkowej (bezpłątnej) komunikacji autobusowej w okresie letnim.

 

Zagłosować możemy na stronie - https://www.bdgbo.pl/

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.