Jesteś tutaj: Home

Zakłady PESA wystąpią w filmie

Napisane przez  Materiał prasowy PESA Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 grudzień 2021 14:33

W bydgoskich zakładach PESA realizowana jest druga część zdjęć do filmu fabularnego „Negatyw” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Film powstaje na motywach powieści „Wyspa” Dmitrija Strelnikoffa. W rolach głównych zobaczymy Michała Gadomskiego (m.in. „Dom zły”, „Drogówka”), Anitę Jancię (m.in. „Dzień kobiet”, „Sztuka kochania”), Wojciecha Chorążego oraz Małgorzatę Pieczyńską, Annę Próchniak i Jakuba Wesołowskiego. Autorem zdjęć jest Arek Tomiak (m.in. „Symetria”, „Dziewczyna z szafy”, „Karbala”).

 

 

„Negatyw” to opowieść o znanym fotografie, który odbywa podróż do miejsc swojego dzieciństwa. Droga, którą odbywa pociągiem jest swoistą metaforą jego skomplikowanego życia. Znacząca część zdjęć powstaje dzięki wsparciu i z wykorzystaniem zaplecza PESA S.A., m.in. sceny, których akcja rozgrywa się w pociągu. Wcześniej zdjęcia realizowane były

 

 

 

w Bydgoszczy i Ostromecku. Film produkuje Faun Film Factory, koproducentami są Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Studio Besta. Produkcję wsparł też Urząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. „Negatyw” trafi do kin w 2022 roku.

 

To nie pierwsza przygoda PESA z filmowcami. Wcześniej w firmie gościł między innymi słynny reżyser David Lynch. Twórca m.in. takich filmów jak Miasteczko Twin Peaks, Mulholland Drive czy Dzikość serca był uczestnikiem festiwalu Camerimage, a prywatnie okazał się pasjonatem kolei i stąd jego wizyta w PESA. W firmie zdjęcia do swojego pierwszego muzycznego videoclipu realizowała też tenisista Carolina Woźniacki.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022