Jesteś tutaj: Home

Arriva podtrzymuje gotowość do kontynuacji świadczenia przewozów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 04 grudzień 2021 14:27

Spółka Arriva informuje, że pomimo wypowiedzi marszałka z poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, o zakończeniu współpracy z tym przewoźnikiem, złożyła województwu ofertę, która pozwala utrzymać od 12 grudnia wszystkie połączenia, w tym także Bydgoszcz – Chełmża, gdzie marszałek zapowiedział autobusową komunikację zastępczą na najbliższe miesiące.

 

Wierzymy, że Pan Marszałek mając teraz pełen obraz sytuacji oraz znając ostateczną, bardzo atrakcyjną dla pasażerów, pracowników i regionu ofertę zasiądzie z nami ponownie do negocjacyjnego stołu – poinformowała nas w piątek Arriva - Nasza oferta jest konkurencyjna nie tylko cenowo, ale przede wszystkim korzystniejsza dla pasażerów i samorządu. Spółka Arriva dysponuje nie tylko wykwalifikowaną kadrą oraz ale przede wszystkim taborem niezbędnym do obsługi wszystkich połączeń niezelektryfikowanych. Dla pasażerów oznacza to, że wszystkie połączenia, w tym Chełmża -Grudziądz i Bydgoszcz - Chełmża, od 12 grudnia br. mogą być nadal obsługiwane pociągami, nie autobusami. Proponujemy także uruchomienie dodatkowego połączenia Toruń -  Sierpc już od 31 stycznia 2022 r. . Pasażerom z województwa kujawsko-pomorskiego można więc nie tylko oszczędzić chaosu, zamieszania i odcięcia komunikacyjnego, ale także stworzyć nowe możliwości.

 

Dalej przewoźnik wskazuje, że przyjęcie tej oferty to także uratowanie miejsc pracy. Negocjacje toczyły się za zamkniętymi drzwiami, stąd też nie znamy szczegółów ofert zarówno Polregio i Arrivy, a w tym temacie kluczowa jest stawka dopłaty do każdego przejechanego kilometra. Jako opinia publiczna nie jesteśmy zatem wstanie na dzisiaj zweryfikować komunikatów zarówno marszałka oraz jednego i drugiego przewoźnika.

 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie