Jesteś tutaj: Home

Już dzisiaj zachęcają, aby podzielić się świętami z potrzebującymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 listopad 2021 07:22

W pierwszy dzień świąt – 25 grudnia – odbędzie się 12. edycja Ciepła Serca w Słoiku, to akcja dedykowana pomocy bezdomnym oraz przebywającym w domach dziecka. Można tego dnia pojawić się osobiście, albo przekazać coś potrzebującym wcześniej, punkty zbierające dary już bowiem ruszyły.

 

Plan jest taki, aby zgodnie ze starą tradycją Ciepła Serca w Słoiku zebrać się 25 grudnia o godzinie 11:00 na Placu Wolności przywieść to co zostało nam na stołach i przekazać potrzebującym, którzy mogą się wówczas też pojawić. W planie jest też we współpracy ze Strażą Miejską odwiedzenie koczowisk, gdzie przebywają bezdomni. Ciężko powiedzieć jaka będzie sytuacja pandemiczna, ale radny Ireneusz Nitkiewicz zapowiada, że organizatorzy są gotowi też na awaryjne scenariusze.

 

- Cała magia tego wydarzenia polegała właśnie na takim spotkaniu w święta, kiedy ludzie przynosili ciepłe jedzenie w słoikach, a potrzebujący przychodzi i od razu odbierali – wyjaśnia radny Ireneusz Nitkiewicz – Ten pierwszy dzień świąt także trochę ruchu po tej obfitej kolacji wigilijnej, więc myślę, że połączymy coś dobrego i zdrowego.

 

- Zbieramy dla bezdomnych, którzy są w różnych miejscach w naszym mieście, zbieramy też dla domów dziecka i wszystkich ośrodków, które potrzebują naszej pomocy – mówi Aurelia Ratajczak.

 

Dla domów dziecka zbierane są przede wszystkim zabawki i gry, natomiast dla bezdomnych jest to żywność, najlepiej z przedłużonym terminem ważności. Dodatkowo przydać mogą się kosmetyki.

 

Od wczoraj do 20 grudnia dary możemy przekazywać też do kilku punktów zbiórki w ich godzinach pracy:

- Optyk Michalski przy ulicy Gdańskiej 28
- Pracownia Derred przy ulicy Wojska Polskiego 8
- Euromater Landowscy przy ulicy Łęczyckiej 51
- ExperAuto przy ulicy Dąbrowa 46

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.