Jesteś tutaj: Home

Refleksja dla osób niezaszczepionych przychodzi gdy ktoś umiera

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 25 listopad 2021 15:37

W ostatnim czasie w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy zmarł z powodu COVID-19 38-letni mężczyzna, który nie był zaszczepiony, bowiem z najbliższą rodziną nie wierzyli w istnienie pandemii. Dopiero to tragiczne zdarzenie sprawiło, że jego najbliżsi uwierzyli i poszli się zaszczepić. Pokazuje to jak wiele osób umiera – nazwijmy to wprost – przez głupotę.

Ten przykład przedstawił pracujący w tym szpitalu dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych - Refleksja dla osób niezaszczepionych przychodzi, gdy ktoś bliski umiera.. Ostatni przykład 38-letni chłopak nieszczepiony,cała rodzina nieszczepiona. Dlaczego się państwo nie szczepili? My nie wierzyliśmy w koronawirusa, nie wierzyliśmy w pandemię. Następnego dnia wszyscy poszli się zaszczepić.

 

Ta historia została przedstawiona na konferencji prasowej z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Dr Rajewski ogólną sytuację w województwie ocenił jako nieciekawą – Niewiele ponad 50% polskiego społeczeństwa jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. I to pokazują statystyki, bowiem na dzień 22 listopada w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyno-Zakaźnym w Bydgoszczy hospitalizowanych było 58 osób z COVID-19 na drugim poziomie, z czego osoby zaszczepione stanowiły 10 osób, czyli 17%, czyli powyżej 80% to są osoby niezaszczepione. Hospitalizowanych było 5 dzieci, również są to osoby niezaszczepione oraz ich rodzice, również osoby niezaszczepione.

 

Dr Rajewski zaznaczył, że na intensywnej terapii znajdowały się tylko osoby niezaszczepione.

 

 

Społeczeństwo nie jest świadome powagi sytuacji

- Czy nie uważają panowie, że nie ma świadomości tej poważnej sytuacji w województwie. Być może ta konferencja to jest czas, aby to powiedzieć, bo możemy się przejść po różnych imprezach rozrywkowych i zobaczymy, że dystansu i maseczek, tego tak naprawdę nie ma. Limity uczestników to jest fikcja – rozmawiałem z organizatorem jednego wydarzenia to stwierdził, że nie może sprawdzać paszportów COVID-owych, czyli tak naprawdę na czuja przyjmowali, że to są osoby zaszczepione? - pytamy wojewodę.

 

- Trudno mi przyjąć to do wiadomości, że bardzo często na naszym profilu pojawia się krytyka taka nieuzasadniona, podważane jest istnienie tej choroby, podważany jest sens szczepień, nad tym mogę tylko ubolewać. My odczuwamy, jako osoby, które pracują z tym prawie od 2 lat, że jednak to życie w internecie, w mediach społecznościowy sprawia, że ludzie mają zakrzywiony obraz rzeczywistości – odnosi się dobitnie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – W cudzysłowie zapraszamy te osoby na oddział covidowy, niech sobie popatrzą jak wyglądają chorzy, jak przebiega ta choroba, mogą się zgłosić jako wolontariusze. W tej chwili 880 osób walczy o życie i ich życie w każdej chwili może się zakończyć – dodaje wojewoda.


880 osób to osoby hospitalizowane w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzisiaj – dzień po tej konferencji to już nawet 905 hospitalizowanych.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica