Jesteś tutaj: Home

Bliżej włączenia się Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Emilianowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 listopad 2021 12:15
Bliżej włączenia się Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Emilianowo Wizualizacja

Rozmowy pomiędzy Zarządem Województwa a spółką Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo zostały już zainicjowane. Najprawdopodobniej w budżecie województwa na 2022 rok znajdą się też środki finansowe na ewentualne objęcie udziałów w spółce.

O większe zaangażowanie Województwa Kujawsko-Pomorskiego w rozwój terminalu w Emilianowie zabiega od dłuższego czasu radny Roman Jasiakiewicz. To po jego wniosku Zarząd Województwa rozpoczął rozmowy z prezesem tej spółki. Na dzisiejszej Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa przedstawiona została informacja, że działania zmierzają w kierunku objęcia przez Województwo Kujawsko-Pomorskie udziałów w tej spółce. Radny Roman Jasiakiewicz zaproponował poprawkę do projektu budżetu na 2022 rok, aby zapisać symbolicznie 1 mln zł na objęcie udziałów w tej spółce. Ta kwota mogłaby być w trakcie roku zwiększona do realnej potrzeby. Radny tłumaczy, że chodzi o symboliczne ujęcie zadania w dokumencie budżetowym. Jego propozycję komisja przyjęła i zarekomendowała do ujęcia w budżecie.

 

Założycielem spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentujący skarb państwa. Swoje udziały obejmują też PKP SA oraz Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny (własność Miasta Bydgoszczy). Województwo Kujawsko-Pomorskie może zostać kolejnym udziałowcem, to wymaga jednak dalszych rozmów.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022