Jesteś tutaj: Home

Wicepremier deklarować ma dodatkowe środki na budowę Akademii Muzycznej. Rada Miasta apeluje o to wsparcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 listopad 2021 13:10
Wicepremier deklarować ma dodatkowe środki na budowę Akademii Muzycznej. Rada Miasta apeluje o to wsparcie Wizualizacja

Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy to długo czekiwana inwestycja, chociażby z tego powodu, że ta uczelnia wychowuje wielu wybitnych muzyków, ostatnio głośno było o nich na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Ostatecznie strona rządowa zdecydowała się sfinansować inwestycję, ale jak się okazało będzie ona droższa od prognoz.

W pierwszej połowie października nastąpiło otwarcie ofert w przetargu, gdzie najtańsza oferta na kwotę blisko 470 mln zł jest o ponad 100 mln zł droższa od budżetu jakie zagwarantowało Akademii Muzycznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bez zwiększenia tego budżetu nie można rozstrzygnąć przetargu.

 

Poseł Jan Szopiński, który odwiedził dzisiejszą sesję Rady Miasta Bydgoszczy informuje nas, że w weekend promesę zwiększającą finansowanie miał podpisać wicepremier Piotr Gliński, co pozwolić ma na wybór wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych. Dzisiaj Rada Miasta Bydgoszczy ponad podziałami przegłosowała apel do rządu o zwiększenie finansowania. Jak przyznaje szef klubu Koalicji Obywatelskiej Jakub Mikołajczak, który wyszedł z inicjatywą takiego apelu, chodzi o dmuchanie na zimne.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022