Jesteś tutaj: Home

W Przyłękach amerykanie budują centrum logistyczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 listopad 2021 13:09

Zasoby magazynowe Bydgoszczy szacuje się na około 470 tys. metrów kwadratowych, trudno o dokładny szacunek, bowiem dynamika rozwoju kolejnych przestrzeni magazynowych sprawia, że nie jest łatwo nadążyć. Amerykańska grupa Hillwood buduje cztery hale o łącznej powierzchni ponad 104 tys. metrów kwadratowych. Ta inwestycja znacząco wpłynie na powiększenie bazy magazynowej.

W Przyłękach na terenie gminy Białe Błota powstaje obecnie park magazynowy Hillwood Bydgoszcz o dokładnej planowanej powierzchni 104300 metrów kwadratowych. Grupa Hillwood wywodzi się z Teksasu, obecna jest w kilku stanach Stanów Zjednoczonych, europejską ekspansję prowadzi głównie w Polsce i w Niemczech. Firma może się poszczycić 30 letnią tradycją.

 

Dokładna lokalizacja budowanego Hillwood Bydgoszcz to ulica biznesowa pomiędzy Przyłękami i Zielonką, niedaleko węzła Bydgoszcz Południe/Stryszek.

 

Jakub Dudkiewicz z firmy analitycznej Cresa wskazywał, że na zainteresowanie Hillwood tą lokalizacją mogły wpłynąć plany utworzenie terminala intermodalnego w Emilianowie, który będzie się mieścił dość blisko tych magazynów. Zdaniem Dudkiewicza Emilianowo doprowadzi do jeszcze większego zainteresowania branży magazynowej do inwestowania w Bydgoszczy i jej okolicach.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022