Jesteś tutaj: Home

Zmarł radny Andrzej Młyński z Fordonu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 listopad 2021 13:06

W wieku 70 lat zmarł Andrzej Młyński, radny Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Bydgoszczy, aktywny społecznik a rzecz Fordonu, a także przewodniczący Rady Osiedla Tatrzańskie. Wiadomość o jego śmierci może być zaskoczeniem, bowiem na ostatniej sesji Rady Miasta aktywnie uczestniczył i nie pokazywał po sobie gorszego samopoczucia. Radny Andrzej Młyński był wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

Andrzej Młyński pierwszy raz został radnym w 1994 roku i mandat pełnił do 2002 roku przez dwie kadencje, Do Rady Miasta powrócił w grudniu 2015 roku i funkcję radnego pełnił do dzisiaj. Zawodowo związany był z koleją, był też członkiem bydgoskiego duszpasterstwa kolejarzy.

 

Wspomnieć należy, że przez ostatnie lata w pracy radnego poruszał szereg tematów dotyczących Fordonu. Przeglądając jego rejestr interpelacji natchniemy się zarówno na zabieganie o to, aby zbudować brakujący fragment ścieżki rowerowej do gminy Osielsko, ostatnio radny zabiegał też o rozbudowę ulicy Sudeckiej, którą wielu mieszkańców Fordonu dojeżdża do węzła Aleksandrowo drogi ekspresowej S-5. W przeszłości radny interweniował także w sprawie niszczenie miejskich dróg przez samochody dowożące kruszec na budowę drogi S-5.

 

 

Radny był zarażony COVID-19.

 

Dyrektor Muzeum Wojsk Lądowych może zostać radnym

Zgodnie z przepisami wyborczymi mandat radnego Andrzeja Młyńskiego wygaśnie. Pierwszeństwo objęcia mandatu w jego miejsce otrzyma Wojciech Bartoszek, który pełni funkcję dyrektora Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, a w wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał kolejny najwyższy wynik na liście PiS z Fordonu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.