Jesteś tutaj: Home

Publiczne pieniądze służą głoszeniu propagandy reżimu Łukaszenki w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 listopad 2021 13:30

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to z jednej strony ogromne wyzwanie dla polskich służb dbających o zachowanie jej szczelności, ale też dramat imigrantów, którzy są wykorzystywani instrumentalnie przez reżim Aleksandra Łukaszenki w wojnie hybrydowej z Polską, a właściwie już z Unią Europejską. Co do tych motywów nikt nie ma wątpliwości, polskie służby potwierdzają też fakt, że białoruskie służby celowo wypychają te osoby do prób forsowania polskiej granicy.

Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich to jest oczywiste. Nie powinno nas dziwić, że propaganda białoruska i rosyjska na swój wewnętrzny użytek będzie wykorzystywała wersję, że to jednak Polska jest agresorem. Jak się okazuje w naszym regionie znajduje do tej wersji propagandowej sojuszników.

 

Warunki jakie postawił Łukaszenka wyglądają na niewygórowane – ocenia strona tygodnikbydgoski.pl, który dalej wskazuje Polskę jako szukającą konfliktu z Białorusią - Mówiąc, że Białoruś nie dąży do konfliktu z Polską, jednocześnie wskazał właśnie Polskę jako państwo, któremu taki konflikt graniczny jest na rękę – wyczytać możemy na tej stronie internetowej - Polska potrzebuje dziś tego konfliktu. Nie chcemy żadnego konfliktu na naszej granicy państwowej. To jest dla nas całkowicie niekorzystne - powiedział Łukaszenka.

 


 

Przed rokiem, gdy na Białorusi odbywały się masowe protesty przeciwko sfałszowanym przez reżim Łukaszenki wyborom, na tej stronie internetowej wyczytać mogliśmy, że te protesty inspirują polscy żołnierze z jednostki z Bydgoszczy. Było to ponownie, bezkrytyczne powielenie propagandy Łukaszenki.

 

Publiczne dotacje i działacze PiS

Stronę tygodnikbydgoski.pl wydaje Fundacja Bezpieczny Świat (przynajmniej ona składa wnioski o dotację). Z Narodowego Instytutu Wolności otrzymała przed rokiem blisko 119 tys. zł. Obowiązki naczelnego pełni Piotr Florek, który jest też wiceprezesem fundacji. Prezesem fundacji jest jego żona, w zarządzie zasiada także Teresa Misiewicz – działaczka Prawa i Sprawiedliwości oraz Anna Jędryka – w 2019 roku kandydatka PiS do Sejmiku Województwa.

 

Stałym felietonistom na tej stronie internetowej jest doradca wojewody Mikołaja Bogdanowicza Jarosław Jakubowski.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022