Jesteś tutaj: Home

Oświadczenie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 listopad 2021 14:25

W związku z faktem, że część regionalnych struktur Konfederacji prowadzi politykę selekcji mediów przy organizowanych konferencjach prasowych podjęliśmy decyzję, iż nie będziemy uczestniczyć w tego typu wydarzeniach organizowanych przez tą formację do końca 2023 roku, jednocześnie nie rezygnując ze społecznej kontroli tej formacji.

 

Współpraca pomiędzy politykami i mediami to naturalny element demokracji, wymaga to jednak wzajemnego poszanowania. Portal Kujawski w okresie kampanii wyborczych ze szczególną starannością starał dbać o to, aby w sposób równy i sprawiedliwy traktowane były wszystkie komitety. Ostatnie działania części lokalnych struktur, które próbują na użytek bieżącej polityki selekcjonować media, a pośrednio też wrogość do nich, są jednoznacznym złamaniem niepisanych reguł. Z tego też powodu nie będziemy promować polityków tej formacji przy najbliższych wyborach.

 

Z uwagi na zaistniałą sytuację do końca 2023 roku na Portalu Kujawskim:
- Nie będą relacjonowane żadne konferencje prasowej Konfederacji

- Nie będą przestawiane postulaty programowe Konfederacji w wyborach (także jeżeli formacja do wyborów samorządowych wystartuje pod innym szyldem)
- Kandydaci Konfederacji nie będą zapraszani do naszych audycji oraz debat.

 

Przedstawienie powyższych ustleń dzisiaj, na dwa lata przed wyborami, traktujemy jako transparentne i uczciwe wyjaśnienie polityki redakcyjnej.


Chcemy jednoznacznie też zaznaczyć że w październiku 2019 roku tylko Portal Kujawski przygotował dość szeroką relację filmową z konwencji Konfederacji przed wyborami parlamentarnymi.