Jesteś tutaj: Home

Tygodniowo liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 wzrasta o przeszło sto

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 09 listopad 2021 14:44
Tygodniowo liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 wzrasta o przeszło sto Fot: gov.pl

W województwie kujawsko-pomorskim w szpitalach przebywa obecnie około 501 pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19, z czego 38 korzysta z pomocy respiratorów. W ostatnim tygodniu przybyło przeszło 100 hospitalizowanych, co zdaniem wojewody jest pewnym powodem do niepokoju.

- Podjęliśmy decyzję, że każdy szpitala w województwie kujawsko-pomorskim będzie musiał wygospodarować miejsca covidowe, aby tych miejsc nie zabrakło – mówił o ustaleniach z narady wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - To już jest 500 osób – niestety ostatni tydzień to jest przeszło 100 osób, to bardzo dużo.


Wojewoda wskazuje, że priorytetem jest utrzymanie normalnych świadczeń w szpitalach, pomimo tego, że czwarta fala przybiera na sile - W porównaniu z rokiem 2020 wydaje się, że jest dużo łatwiej, to jednak przy braku chęci zamykania oddziałów wewnętrznych, zabiegów planowych, utrzymanie takiej sytuacji jest bardzo trudne.

 

Zdaniem wojewódzkiego konsultanta ds. chorób zakaźnych dr. Pawła Rajewskiego na razie musimy się liczyć z tym, że tendencja będzie się pogarszać - Jesteśmy jeszcze daleko przed szczytem, bo jej szczyt spodziewany jest na grudzień, na połowę grudnia – wskazywał dr Rajewski - Czwarta fala to niestety fala osób niezaszczepionych, osób młodych.

 

Około 80% pacjentów z COVID-19, w kujawsko-pomorskich szpitalach, to osoby niezaszczepione. Jak wskazał dr Paweł Rajewski ich stan jest dużo gorszy od pacjentów zaszczepionych.