Jesteś tutaj: Home

Nowe władze wojewódzkie Platformy Obywatelskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 listopad 2021 06:22

W sobotę w podbydgoskim Ostromecku obradowała pierwszy raz w nowej kadencji Rada Wojewódka Platformy Obywatelskiej. Przed dwoma tygodniami w PO odbywały się wybory ogólnokrajowe, w trakcie których na przewodniczącego wybrano byłego premiera Donalda Tuska, natomiast na czele struktur w kujawsko-pomorskim stanął na kolejną kadencję poseł Tomasz Lenz. Sobotnia Rada Wojewódzka była momentem wyboru osób na kolejne funkcję.

Poseł Tomasz Lenz będzie miał jako przewodniczący czterech zastępców, wśród nich znalazł się bydgoski poseł Paweł Olszewski. Obok Olszewskiego wiceprzewodniczącymi zostali: była posłanka Domicela Kopaczewska, senator Krzysztof Brejza z Inowrocławia oraz Tomasz Szymański.

 

Zarząd Regionu PO oprócz przewodniczącego i wiceprzewodniczących pełnić będzie też dość spore grono, w których znaleźli się: przewodniczący bydgoskich struktur PO, zastępca prezydenta Michał Sztybel, przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska, przewodniczący struktur w powiecie bydgoskim Piotr Kozłowski oraz posłanka Magdalena Łośko z Inowrocławia. Ponadto w Zarządzie zasiada też przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska, prezydent Włocławka Marek Wojtkowiak i wicemarszałek województwa Sławomir Kopyść.

 

Lewica też miała wybory

W sobotę w Nakle nad Notecią obradowała natomiast Zjednoczona Lewica. Wybrano władze w okręgu bydgoskim, decydując się na nietypową formułę z dwoma przewodniczącymi. Strukturami w okręgu bydgoskim będą kierować zatem Piotr Hemmerling (były burmistrz Kcyni) oraz Jacek Warczygłowa.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022