Jesteś tutaj: Home

Wójtowie i burmistrzowie przyjeżdżają do siedziby partyjnej po czeki

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 listopad 2021 00:10

Urząd Gminy Białe Błota na swoim oficjalnym profilu chwali się, że wójt Dariusz Fundator odebrał z bydgoskiej siedziby PiS czek na ponad 10 mln zł, podobny komunikat przedstawia też oficjalny profil gminy Szubin o wizycie swojego burmistrza do siedziby partii. Odbieranie pieniędzy inwestycyjnych z siedzib partyjnych może przywoływać skojarzenia do okresu, gdy najważniejsze decyzje zapadały nie w urzędach, ale w siedzibach Komitetów Wojewódzkich PZPR.

W ubiegłym tygodniu premier poinformował o rozdysponowaniu środków z Programu Inwestycji Strategicznych. Chwilę później o tym ile poszczególne samorządy z naszego województwa otrzymają mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Wcześniej samorządy w drodze konkursowej aplikowali o te środki, co oznacza, że te pieniądze dostaną z budżetu państwa przelewem.

 

Z czekami przed szereg

Wójtów i burmistrzów czekami w swoim biurze poselskim postanowiła obdarowywać posłanka Ewa Kozanecka – Wyszła z tym przed szereg – mówi nam anonimowo jeden z działaczy bydgoskiego PiS-u – Do tej pory jak posłowie rozdawali czeki to dostawaliśmy je wydrukowane z Warszawy, ona nie czekała na to i sama wydrukowała. Wizerunkowo to jest jednak słabe, bo Program Inwestycji Strategicznych to inicjatywa premiera Mateusza Morawieckiego, której łączenie z siedzibą partii jest słabe.

 

Kilku naszych rozmówców nie ma wątpliwości, że to już element wewnętrznej kampanii wyborczej parlamentarzystki, bowiem istnieje duże ryzyko, że po kolejnych wyborach PiS będzie miał w okręgu wyborczym jednego posła mniej, stąd też już teraz toczy się walka, aby utrzymać funkcję.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022