Jesteś tutaj: Home

Formalnie w weekend ścieżkami rowerowymi przy Cmentarzu Nowofarnym nie można było jeździć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 listopad 2021 13:01

Mało kto zwrócił na to uwagę, ale w okresie od soboty 30 października do godzin nocnych 2 listopada (czyli od kilku godzin ta regulacja już nie obowiązuje) nie funkcjonowały przy ulicach Artyleryjskiej, Zaświat oraz fragmencie Pileckiego ścieżki rowerowe. Zostały one zawieszone w ramach reorganizacji ruchu przy cmentarzach, choć rowerzyści przyzwyczajeni do bordowej nawierzchni ścieżek rowerowych, nie mając wiedzy o nowych zasadach, nieświadomie ich mogli nie przestrzegać.

Nie jest to jednak nic nowego, tego typu reorganizacja ruchu na tym obszarze formalnie wprowadzana jest od kilku lat. Dla rowerzystów stosowanie się do nowych zasad mogłoby być co prawda pewnym utrudnieniem, bowiem na ulicy Zaświat pozostaje im w takiej sytuacji korzystanie z jezdni,a w okresie zwiększonego ruchu przy nekropoliach, trzeba uważać na samochody, w szczególności, że przy tej ulicy funkcjonuje dość duży parking przycmentarny. Na Artyleryjskiej sprawa jest nieco trudniejsza, bowiem to jedna z najbardziej obciążonych ruchem arterii w mieście.

 

Sprawą interesował się radny Wojciech Bulanda. Jak wynika z wyjaśnień Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, wyłączenie z eksploatacji dróg rowerowych oczekuje Policja. Podyktowane ma być to bezpieczeństwem pieszych przy cmentarzach.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.