Jesteś tutaj: Home

Do Poznania w końcu szybką trasą. Rok szybciej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 30 październik 2021 14:24
Do Poznania w końcu szybką trasą. Rok szybciej Fot: gov.pl

Dzisiaj – 30 października – wykonawca przerzucił ruch od węzła Białe Błota do węzła Szubin na ślad nowej drogi ekspresowej S-5. Prace na odcinku Białe Błota – Szubin jeszcze będą prowadzone, ale już dzisiaj możliwe udostępnienie ruchu w standardzie dwupasmowym z dozwoloną prędkością do 83 km/h. Wykonawca (konsorcjum Kobylarna - Mirbud) dla ruchu udostępnia odcinek rok szybciej.

Możliwość skorzystania z odcinka Białe Błota – Szubin sprawia, że możemy drogą o standardzie ekspresowym pojechać bezpośrednio do Poznania i Wrocławia, bowiem od Szubina do Poznania odcinki oddane zostały już w ubiegłym roku.

 

Wykonawca ma jeszcze do wykonania prace na drogach dojazdowych oraz zjazdy na węźle Rynarzewo. Są to jednak zadania poza trasą główną.

 

Odcinek Białe Błota – Szubin zaczęła budować włoska firma Impressa Pizzarotti, która w atmosferze skandalu została wyrzucona z placu budowy. W rezultacie budowa odcinka stanęła, konieczne było ogłoszenie nowego przetargu. Nowy wykonawca Kobylarnia – Mirbud ma czas do wykonania wszystkich prac do 13 listopada 2022 roku. Trasę do ruchu udostępniono już jednak na dobry rok przed tym terminem.