Jesteś tutaj: Home

Dr Rajewski: Widujemy w szpitalach to osoby niezaszczepione, które chorują w bardzo ciężki sposób

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 29 październik 2021 17:23
Dr Rajewski: Widujemy w szpitalach to osoby niezaszczepione, które chorują w bardzo ciężki sposób Fot: K-PUW

Zdaniem wojewódzkiego konsultanta ds. chorób zakaźnych dr Pawła Rajewskiego czwarta fala przyniesie mniejszą liczbę hospitalizowanych od III fali, która była do tej pory najcięższa dla systemu ochrony zdrowia. Rajewski wskazuje też, że do szpitali trafiają głównie osoby niezaszczepione, z czego wynika apel, aby osoby niezaszczepione skorzystały z możliwości bezpłatnego zaszczepienia się.

- Doświadczenia, które zdobyliśmy podczas I, II i III fali pozwala przypuszczać, że nasz region jest absolutnie przygotowany pod względem infrastruktury, pod względem tlenowym, pod względem opieki nad pacjentem zakażonym z SARS-COV-2 – mówił w piątek dr Paweł Rajewski, o przygotowaniu województwa kujawsko-pomorskiego - Będzie to fala to mniejsza niż podczas III fali – przypomnę, że podczas III fali ponad 2 tys. łózek było zajętych, ponad 200 respiratorów – w tej chwili te liczby będą znacznie mniejsze.

 

- SARS-COV-2 bywa nieprzewidywalny, stąd tak ważne jest, aby jednak się szczepić – przestrzega dr Rajewski - To co teraz widujemy w szpitalach to osoby niezaszczepione, które chorują w bardzo ciężki sposób. Czwarta fala SARS-COV-2 będzie zdaniem ekspertów właśnie falą osób niezaszczepionych.

 

Wojewódzki konsultant wyraża niepokój, że do szpitali trafiają osoby po 70 czy nawet 90 roku życia z ciężkim przebiegiem COVID-19, które się wcześniej nie zaszczepiły - Zupełnie inny jest przebieg zakażenia COVID-19 u osób zaszczepionych – podkreśla dr Paweł Rajewski.