Jesteś tutaj: Home

Być może wejściem w Emilianowo Sejmik Województwa zajmie się w listopadzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 październik 2021 16:11
Być może wejściem w Emilianowo Sejmik Województwa zajmie się w listopadzie Wizualizacja autorstwa PKP

Do odbywającego się 11 października I Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku, zorganizowanego przez stowarzyszenie Nowy Bursztynowy Szlak, nawiązał na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radny Roman Jasiakiewicz. Radny poruszył w tym wystąpieniu także zgrzyty jakie się wówczas pojawiły, wskazując na potrzebę bliższej współpracy samorządów.

- Zwrócono także uwagę – najdelikatniej powiem jak to możliwe, inne słowa bardziej kategoryczne padały na konferencji z ust prezesa spółki – o nazwijmy to małej aktywności ze strony Zarządu Województwa – mówił w poniedziałek radny Roman Jasiakiewicz, podczas obrad Sejmiku Województwa.

 

W trakcie I Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku prezes spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo wyraził się pozytywnie o współpracy z władzami Bydgoszczy, wyraził natomiast oczekiwanie, że Województwo Kujawsko-Pomorskie zaangażuje się bardziej aktywnie.

 

- Serdeczna prośba, aby Zarząd Województwa zechciał podjąć kroki, przewidzieć w przyszłorocznym budżecie środki, na ile będzie nas stać – wskazywał wczoraj Jasiakiewicz. Przypomnieć trzeba, że we wrześniu o przeanalizowanie wejścia do spółki przez Województwo Kujawsko-Pomorskie, wniosła na wniosek Jasiakiewicza jedna z komisji.

 

- Pojawi się - myślę się - na najbliższej sesji – dał wstępną zapowiedź procedowania na propozycją, marszałek Piotr Całbecki - Sądzę musi poprzedzić musi spotkanie z prezesem. Żebyśmy porozmawiali realnie o kosztach i celach całej spółki, o harmonogramie realizacji. I obecność naszą uwarunkowali od postępów wdrażania tych celów.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.