Jesteś tutaj: Home

Starosta Bydgoski i wójt Osielska uwiarygadniają fundację zniechęcającą Polaków do szczepień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 październik 2021 00:11

,,Polska czy Polin?” czy ,,Zakłamany Holocaust”, albo ,,COVID-1984 – największy polski nielegalny eksperyment medyczny” - tak zacne dzieła książkowe ma w swojej ofercie księgarnia internetowa związana z fundacja Będziem Polakami. Dzieło głoszące teorie spiskowe o pandemii i zniechęcające do szczepień stworzyli zresztą sami członkowie fundacji. Fundacja w Osielsku współorganizuje targi książki, które powagą urzędu uwiarygodnia starosta bydgoski Wojciech Porzych i wójt Osielska Wojciech Sypniewski.

Fundacja Będziem Polakami swoją misję realizuje głównie poprzez portal, na którym głosi narrację próbującą lekceważyć zagrożenie epidemiczne, jednocześnie zniechęcając Polaków do szczepień.

 

,,Jest coś niebywałego w tym całym epidemicznym jazgocie. Rozumiem, że media manipulują po swojemu, bo przecież nie będą kąsać ręki, która ich reklamami karmi. Rozumiem, że rząd oszczędnie gospodaruje prawdą, bo to towar na pewnym poziomie zawsze deficytowy. Rozumiem wreszcie, że masa ekspertów zwyczajnie robi to, do czego została wynajęta. Ale efekt jest piorunujący. Jak u Orwella: nikt już nie wie, kto człowiek, a kto świnia” - pisze na tym portalu były poseł Paweł Skutecki, współtwórca fundacji Będziem Polakami. Wielokrotnie serwisy fast checkingowe wskazywały na głoszone manipulację, które z jednej strony mają lekceważyć zagrożenie pandemiczne – przykładem tego jest sprostowanie serwisu Demagog.org.pl, który wypomina wydawanemu przez fundację portalowi, że wprowadza opinie w błąd twierdząc, że wystarczy mieć kaszel, aby być uznanym za zakażonym.

 

Fundacja też krytykuje szczepienia manipulując faktami o rzekomych zgonach spowodowanych zaszczepieniem się. W tej materii często pojawia się zwrot ,,nielegalny eksperyment medyczny”.

 

Starosta i wójt nabrali wody w usta

Zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy w Osielsku o pilne wyjaśnienie czy nie widzę sprzeczności w promowaniu swoimi autorytetami wydarzeń organizowanych przez organizację głoszące fake newsy w temacie pandemicznej. Wspomnieć należy, że Osielsko wyróżnia się na tle regionu pod względem ilości szczepień, do czego w sprzeczności może być promowanie takich dzieł jak ,,COVID-1984 – największy polski nielegalny eksperyment medyczny”.

 

Ponadto jako współorganizator wydarzenia widnieje Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku.

 

Drugi organizator chciał ustanowić strefę wolną od LGBT

Obok Fundacji Będziem Polakami wydarzenie organizuje Fundacja im. Mariana Rejewskiego na czele której stoi Krzysztof Drozdowski, który w 2019 roku z listy Konfederacji ubiegał się bezskutecznie o mandat europosła. Ogłosił on w ramach kampanii zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały, w sprawie uznania Bydgoszczy ,,wolnej od LGBT”. Podpisy nigdy jednak nie trafiły do Biura Rady Miasta Bydgoszczy, kilka miesięcy temu radni Koalicji Obywatelskiej zgłosili sprawę do Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022